Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Periyot Reisı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Iyilik Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak gene aynı kurumun Dış İlişkiler Duraksızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 yılında İstanbul Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden çıkışlı olmuştur. Akabinde 1973 yılında Hacettepe Üniversitesi Tababet Fakültesinden Çocuk Sağlamlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. Daha sonra öğretim görevlisi olarak akademik avluına esaslamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 senelerı beyninde Erciyes Üniversitesi Tababet Fakültesinde, 1988-1992 senelerı beyninde Gazi Üniversitesi Tababet Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 senelerı beyninde da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuştur. Üniversitelerarası Kurul Tababet ve Dirlik Bilimleri Terbiye Konseyi Esaskanlığı, UMEMPS (Orta Doğu ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Konuşan Ülkeler Pediatri Birliği) reislik ve genel sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 senelerı beyninde Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği ve Reis Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 senelerı beyninde YÖK üyeliği görevinde bulunmuştur. 1987 seneından beri Türkiye Milli Pediatri Derneği Dümen Kurulunda fariza almaktadır. Esaskanlığını da yapmış evetğu Türkiye Milli Pediatri Derneğinde halen Umumi Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri uzmanından biri olarak kabul edilmektedir. 2019 yılında dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin iştirakıyla Panama’da meydana getirilen seçimde IPA’nın “ileri periyot esaskanlığına” seçilmiştir.
Bu pozisyonda hizmet ettiği iki yılın sonunda 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA esaskanlığı görevini Köle’li Prof. ErrolAlden’dan gerçekten gün almıştır. üste Iyilik Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Esaskanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak fariza yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Steroid Satın Al Puro Satın Al